اگر مي خواهيد خوشبخت باشيد , زندگي را به يك هدف گره بزنيد نه به آدمها و اشيا

چگونه یک سایت فروش موفق داشته باشیم؟

شما حتماً از هدف سایت خود اطلاع دارید. مثلا اگر یک سایت فروش موفق می خواهید باید محتویات مؤثری در آن بگنجانید. سایت را جذاب کنید و اطلاعات مفیدی در اختیار خواننده قرار دهید. حتما اتفاق افتاده است که به سایتی مراجعه کنید اما مطالب مورد نظرتان را در آن پیدا نکنید. به احتمال زیاد، دیگر هرگز به آن مراجعه نخواهید کرد. یا اگر سایت ظاهر خوبی نداشته باشد، به این نتیجه می رسید که احتمالا فرد بی تجربه ای آن را به وجود آورده است.

براساس آمار بدست آمده 95 درصد مردم به سايتهاي متوسط براي بار دوم مراجعه نمي کنند. پس نه تنها سايتهاي ضعيف بلکه سايتهاي متوسط نيز محکوم به نابودي هستند. با اين مقدمه براي ورود به دنياي تجارت الکترونيک دو راه پيش رو داريد: حرفه اي وارد شويد - اصلا وارد نشويد!

اگر می خواهید از راه اینترنت تجارت کنید، باید یک سایت حرفه ای داشته باشید زیرا سایت شما در حکم یک کارت تجاری است که باید شما را به درستی به بازدید کنندگان معرفی کند. تاثیر اولیه سایت روی بازدید کننده بسیار مهم است. اگر می خواهید در بازدید اول تاثیر خوبی روی مراجعین داشته باشید و بازدید کنندگان مستعد را جذب کنید،

رعایت این نکات مفید خواهد بود:

  1. انجام طراحی هدفمند سایت
  2. پیش بینی تدابیر موثر برای بارگذاری (load) سریع سایت (بهینه سازی اندازه صفحات و سیستم هدایت بازدید کننده)
  3. انجام یک طراحی مناسب (سایت های دارای صفحات مرتب و زیبا ، معمولا در امر فروش نیز موفق تر هستند)
  4. گنجاندن محتویات بدیع و تازه و غنی (محتویاتی که شامل کلمات کلیدی و با رعایت اصول،نوشته شده باشند) در سایت
  5. انتخاب عنوان (title) مناسب برای صفحات ، جهت قرار گرفتن در صدر نتایج موتور های جستجوگر
  6. ایجاد نقشه سایت بعنوان راهنمای کاربر
  7. ارائه کالا یا خدمات رایگان در سایت
  8. افزایش امنیت سایت (امنیت اطلاعات شخصی مشتریان)
  9. صفحه تشکر از خریدار

برای انجام فروش گاهی لازم است چندین بار به بازدیدکنندگان پیغامهایی ارسال نمایید. اینکه یک لیست برای خود بسازید بسیار مؤثر است. لیست افرادی که به موضوع سایت شما علاقه دارند و ارسال پیام به آنها شانس بزرگی برای فروش است.یک طراحی خوب، تمیز و حرفه ای راهی طولانی را در اینترنت می پیماید و برای شما شهرت و اعتبار کسب می کند. تاثیر خوب سایـت در اولین مراجعه، بازدید کننده را دوباره به سایت شما برخواهد گردانند.

اما بازدیدکننده ای که به علت ضعف کارآیی، از سایت ناامید می شود، به سرعت سایت را ترک خواهد کرد و هرگز بازنخواهد گشت.

تمرکز روی طراحی و سیستم هدایت و دیگر جنبه های سایت، همه باید به نحوی باشد که هدف اصلی سایت که همان فروش است، را برآورده سازد.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
دپارتمان های تیم مشاورین جهان آرا

Push 2 Check