اگر مي خواهيد خوشبخت باشيد , زندگي را به يك هدف گره بزنيد نه به آدمها و اشيا

موتور جستجو چيست

موتورجستجو، یک برنامه کامپوتری تحت وب است که به کاربر اجازه می دهد ، به دنبال اطلاعات مربوط به یک کلید واژه دراینترنت بگردد. به عبارت دیگر صفحات وب مرتبط با آن عبارت که در اینترنت موجود است را به کاربر معرفی می کند.

موتور های جستجو امکانات ویژه ای برای جستجوی عکس، فیلم، فایل های صوتی و اخبار دارند که به کاربر کمک شایانی برای سازمان یافته تر عمل کردن می دهد.

در حال حاضر تعداد زيادي سايت جستجوگر مانند، AltaVista, Yahoo, Google داريم که هر کدام از اينها توسط برنامه هاي گردشگر بنام spider, web crawler, robot مرتب در وب بدنبال صفحات جديد و يا تغييريافته ميگردند و به محض پيدا کردن آنها، اطلاعات مورد نظر را در پايگاه داده ايDatabase خود، ليست ميکنند تا در موقع لزوم و بهنگام جستجو در اختيار کاربران قراردهند. زمانيکه شما بدنبال يک کلمه کليديkeyword در آن سايتها مي گرديد،اطلاعات پايگاه داده اي آنها را جستجو ميکنيد و سپس نزديکترين مطالب به کلمه کليدي را براي شما نمايان ميکنند که هر چه آن کلمه دقيق تر باشد، شمابه مطلب مورد نظر زودتر و راحت تر دسترسي پيدا مي کنيد

پیدا کردن نام وب سایت شما و یا نحوه ایی که آنرا در شبکه جهانی ثبت کرده اید مانند یافتن سوزنی در انبار کاه می باشد. تا زمانيکه سايت شما شناخته نشود، شما به اهداف استراتژیک خود نرسیده اید. بطور معمول ، هدف از ساخت و راه اندازی يک وب سايت می تواند یک یا مجموعه ایی از هدف های زیر باشد:

  • اطلاع رساني
  • بازاریابی و کسب درآمد بیشتر

پس از راه اندازي سايت نياز به يک برنامه تبليغاتی گسترده براي جلب بيننده بيشتر داريد،

بازدید کننده بيشتر = موفقيت بيشتر

يکي از اساسي ترين راههاي جذب بيننده، بهینه سازی برنامه نویسی صفحات، کد و بر چسب ها و ثبت صفحات سايت در موتورهاي جستجوگر search engines است. بدین ترتیب از هر نقطه جهان، سايت شما قابل دسترسی می شود.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
دپارتمان های تیم مشاورین جهان آرا

Push 2 Check