اگر مي خواهيد خوشبخت باشيد , زندگي را به يك هدف گره بزنيد نه به آدمها و اشيا

مزایای وب سایت

وب سایت شما می تواند بزرگترین ابزار تبلیغاتی عرضه خدمات و محصولات و معرفی شما به مشتریانتان باشد. ایجاد وب سایت متناسب با فعالیتهای شما می تواند مزایای زیادی برای شما در پی داشته باشد:

آیا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که هنوز درباره این که آیا فعالیت و یا کسب و کار شما واقعا نیازمند یک وب سایت هست یا نه. تصمیم نگرفته اید یا شاید معتقدید که:

  • من که کسب و کاری ندارم
  • کسب و کارم آنقدر بزرگ نیست که به وب سایت نیاز داشته باشم!
  • سازمانی که سود دهی ندارد چرا باید یک وب سایت داشته باشد؟

به دلایل زیر شما نیازمند یک وب سایت هستید


تاثیر سایت در اطلاع رسانی

داشتن یک سایت مانند داشتن یک کاتالوگ است اما با مزایای فراوان دیگر. یک کاتالوگ می تواند شامل تصاویر و متون باشد اما یک سایت میتواند از تصاویر، متون، فیلم و صوت و یا انیمیشن نیز بهره بگیرد بنابر این امکان اطلاع رسانی جامع با محتوایی جذابتر را می دهد. برای طراحی، چاپ و انتشار هر نسخه از کاتالوگ نیاز به هزینه است اما برای یک سایت فقط کافیست هزینه ای بسیار پایین برای طراحی و نگهداری آن پرداخت شود و بعد از آن در طول سال هزاران و یا میلیونها کاربر می توانند بارها و بارها از آن بازدید کنند. وب سایت، یک پایگاه تبلیغاتی فوق العاده قدرتمند است.

تاثیر سایت در بازاریابی

موتورهای جستجو بدون هزینه برای شما بازاریابی می کنند فقط کافیست رباتهای آنها سایت شما را پیدا کنند و از آن پس زمانی که فردی به دنبال هر یک از خدمات ، محصولات و یا اطلاعات ارائه شده در سایت شما باشد، این موتورها فرد را به سمت سایت شما هدایت می کنند. موتورهای جستجو در اینترنت به طور رایگان، اشخاصی که کالا یا خدمات مشابه خدمات شما را جستجو می کنند را به سایت شما راهنمایی می کنند.

ایجاد قابلیتهای جدید تبلیغاتی

با داشتن یک وب سایت ، صاحبان و مدیران آن وارد عرصه تجارت الکترونیک می شوند و امکان استفاده از راهکارهای تجارت الکترونیک برای آنها بوجود می آید؛ از مهمترین این قابلیتها میتوان به تبلیغات اینترنتی (قرار دادن تبلیغ در سایت های اینترتی)، تبلیغات در موتورهای جستجوگر(تبلیغ در سایت گوگل)، تبلیغات کلیکی و تبادل بنر و لینک اشاره کرد.

در دسترس بودن
سایت همواره با متقاضیان اطلاعات و محصولات یا خدمات قابل ارائه توسط آن فقط یک کلیک فاصله دارد و در تمامی ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل نیز فعال است. مشخصات کالا و خدمات شما به سهولت قابل دسترسی، مشاهده و جستجو خواهد بود. نمایشگاه محصولات شما بر خلاف یک فروشگاه واقعی به صورت 24 ساعته قابل دسترس است


فعالیت در خارج از مرزهای جغرافیایی
امروزه یکی از ملزومات فعالیت بدون مرز ، سایت است و تقریبا هیچکس نمی تواند مدعی فعالیت خارج از مرزهای جغرافیایی شود در حالی که وب سایتی ندارد. بازدیدکنندگان و مشتریان شما، منحصر به یک منطقه یا شهر نخواهند بود. پس هم اکنون اولین قدم را برای ورود به جامعه جهانی بردارید, نام و تجارت خود را جهانی کنید, محدودیتهای زمانی و مکانی را از میان بردارید, محصولات و خدمات خود را به تمام دنیا معرفی کنید و در بازار جهانی حضوری موثر داشته باشید. مشتریان و مراجعه کنندگان می توانند در هر زمان و هر مکان با شما ارتباط برقرار کنند. یک وب سایت کارآمد همانند شعبه ای بین المللی برای معرفی و عرضه کالا و خدمات شما و قابل دسترس در سراسر جهان ، امکان برقراری ارتباط با مخاطبان خاص و عام را به ساده ترین روش ممکن فراهم می نماید.

درآمد زایی
میزان سودآوری و درآمد زایی سایتها به نوع سایت و اهداف آن بستگی دارد البته میزان فعالیت صاحبان سایتها و بروز رسانی و پشتیبانی آنها نیز عامل بسیار مهمی است. اما امروزه شرکتها و افراد بسیاری هستند که فقط از طریق سایت فعالیت می کنند و عمده درآمد آنها از طریق سایت و مشتریان آنلاین است.

افزایش اعتبار در کسب و کار

وب سایت می تواند نمایشی از قدرت و دقت کسب و کار در اینترنت باشد.تغییرات انجام شده در محصولات و قیمت آنها به سرعت به اطلاع دیگران می رسد. وب سایت دفتر کار دوم شماست که توانایی پاسخگویی به تعداد بی شمار مشتری را ٢۴ ساعته و هفت روز هفته دارد. یک وب سایت با کارایی خوب میتواند : منشی ، فروشنده ، کارشناس مجازی ،کارگر و … باشد که به صورت خودکار زیر نظر یک مدیر ، کلیه این عملیات را انجام دهد .

شما می توانید امکان ارزیابی و مقایسه نظرات مشتریان را در اختیار سایر کاربران سایت خود قرار دهید.اظهار نظر در محیط شبکه برای همه آسان تر از گفتگوی تلفنی یا نوشتن نامه است . شما علاوه بر تلفن و آدرس پستي راههای ارتباطي ديگر نيز با مشتريان خود داريد : از جمله وب سایت خود ، ایمیل ، گفتگوی آنلاین ، انجمن گفتگو ، صفحات و فرم های انتقادات و پیشنهادات ، دریافت SMS در پنل تحت وب اس ام اس و پردازش اطلاعات دریافتی و ...

کاهش هزینه ها

هزینه راه اندازی یک وب سایت به مراتب پایین تر از ایجاد یک فروشگاه فیزیکی است ، هزینه تبلیغات در اینترنت و معرفی وب سایت شما نسبت به سایر رسانه ها به مراتب ارزانتر می باشد. نمايشگاه محصولات شما با كمترين هزينه هميشه برپاست . بدون هزینه آب و برق و ماليات و عوارض و ... .

هزینه طراحی سایت، تبلیغات در اینترنت و معرفی وب سایت شما نسبت به سایر رسانه ها مانند رادیو، تلویزیون و مجلات، بیلبردها به مراتب ارزانتر می باشد. فروش محصولات و ارائه خدمات از طریق اینترنت هزینه ها را کاهش می دهد.

معرفی محصولات

بهترین روش برای معرفی محصولات، فروشگاه مجازی اینترنتی (وب سایت) است، هر کسی که از وب سایت شما بازدید می کند می تواند محصولات شرکت شما را مشاهده کند، همچنین شما می توانید اطلاعات بیشتری درباره محصولات تان به بازدید کنندگان ارائه دهید، فواید محصولات را شرح دهید، محصولی را با محصولات دیگر مقایسه کنید، و یا حتی می توانید رضایت مشتریان را از خرید محصولی ، را برای بازدید کنندگان دیگر نمایش دهید.

معرفی خدمات و پشتیبانی

نمایش خدمات و پشتیبانی در یک فروشگاه یا اداره کار چندان راحتی نیست. شما می توانید به راحتی از طریق وب سایت به معرفی خدمات حرفه ایی و چگونگی ارائه آن بپردازید.

معرفی سازمان یا شرکت

افراد از سازمان هایی حمایت می کنند که به آنها ایمان آورده باشند. یک وب سایت یک ابزار خارق العاده برای معرفی یک سازمان و بوجود آوردن اعتماد است، اگر وب سایت شما درست پیاده سازی شود، می تواند این اعتماد و اعتبار را بوجود آورد تا مشتریان از شما خرید یا پشتیبانی کنند ، و بدین ترتیب معروفیت و اعتبار شما دو چندان خواهد شد.

معرفی خودتان

خواه اینکه شما یک تاجر حرفه ایی هستید، و یا یک متخصص در زمینه فعالیت خویش، شما می توانید تجربیات کاری خود را به تمام دنیا با داشتن تنها یک وب سایت جامع نشان دهید.

انتشار افکار و ایده ها

هم اکنون فعالیت های سیاسی در فضای مجازی اینترنت در تمام نقاط جهان بطور فعال و موثری در جریان است. یک وب سایت می تواند یک روش قدرتمند برای انتشار افکارتان باشد، و طرفدارانی از افراد همفکر را گرد هم آورد. و یا اینکه شما می توانید بصورت آنلاین مقاله و مطلب بنویسید که این موضوع به پیشبرد اهداف سیاسی شما کمک زیادی خواهد نمود.

انتشار رویدادها

آیا در کسب و کار خود از سمینارها، کارگاه های آموزشی، و یا نمایشگاه ها استفاده می کنید؟ آیا می دانستید که یک وب سایت می تواند بهترین وسیله برای اطلاع رسانی باشد. وقتش هست یک وب سایت برای رویدادها یتان ایجاد کنید. می توانید تقویم کاری، برنامه ها، قیمت ها و خیلی موراد دیگر را از طریق وب سایت به اطلاع بازدیدکنندگان برسانید.

اتوماسیون و ارائه خدمات آنلاین

بیایید یک گام فراتر برویم، شاید شما بخواهید سیستم آنلاین فروش بلیط، رزرو و یا سیستم ثبت داشته باشید، مناسب ترین روش، ایجاد یک وب سایت است، چرا که در وقت، هزینه و نیروی انسانی صر فه جویی زیادی خواهد شد. آیا اینطور نیست؟!

فروش و ارسال هدایا

در حال حاضر محدوده فعالیت تجارت الکترونیکی روز به روز در حال رشد است و مرز های تجارت را یک به یک فتح می کند. (هدایای روزهای کریسمس و ولنتاین رکورد فروش را شکسته اند.)

ایجاد یک انجمن

آیا تمایل دارید تا یک بستر ایجاد کنید تا دیگران عقاید و دیدگاهای ایشا ن را به اشتراک بگذارند؟ یک وب سایت در اختیار یک انجمن می تواند گام بلندی در ساخت انجمن آنلاین باشد (همانند facebook)

به اشتراک گذاشتن تصاویر، صدا و فایل های دیگر

آیا با دیدن تصاویری از سراسر جهان غرق لذت می شوید؟ شما می توانید از وب سایت برای به اشتراک گذاشتن رسانه ها، اصوات، و یا فایل PowerPoint استفاده کنید. وب سایت بهترین ابزار برای تبادل فایل های چند رسانه ای است.

پرسش و پاسخ های متداول

پاسخ به سوالات متداول که بارها تکرار می شود می تواند باعث از بین رفتن پول و نیروی انسانی زیادی شود. توصیه می شود لیستی از پرسش و پاسخ های متداول (FAQ) را بروی وب سایت تان قرار دهید، این عمل، جریان سوالات تکراری را کاهش می دهد در نتیجه واحد پشتیبانی می تواند سرویس بهتری را به مشتریان ارائه بدهد، و همچنین واحد فروش می تواند وقت خود را صرف فروش کند.

دریافت پیشنهادات و انتقادات از مشتریان

استفاده از نظرات مشتریان و انجام نظرسنجی مستمر و هدفمند می تواند در پیشبرد اهداف یک شرکت نقش موثری را بازی کند، با تعیین یک جایزه برای شرکت در نظرسنجی، می توانید مشتریان را به این عمل ترغیب و تشویق کنید.

آموزش

آموزش آنلاین می تواند خیلی موثر باشد; اکثر افراد از دوره های آموزش اینترنتی استفاده می کنند. اگر شما کارگاه آموزشی دارید ، می توانید آنرا از طریق اینترنت و بوسیله یک وب سایت برگزار کنید.

اطلاع رسانی و ایجاد هماهنگی

کارمندان شما چگونه از اخبار و اطلاعیه های شرکت (سازمان) مطلع می شوند؟ آیا می دانید که سریع ترین و مناسب ترین روش برای اطلاع رسانی به کارمندان شرکت ، وب سایت است. شما می توانید از طریق وب سایت هماهنگی بیشتری بین کارمندان خودتان بوجود آورید.

فروش محصولات

شما می توانید به مشتریان پیشنهاد بدهید که بطور آنلاین سفارش بدهند. همچنین مشتریان می توانند دارای پروفایل و تاریخچه خریدشان باشند. در حالت سنتی در یک لحظه هر فرد فقط به یک شخص می تواند کالا بفروشد ولی در وب سایت به حالت یک به چند تغییر می کند.

ارتباط با دیگر کشورها

شما می توانید اطلاعات شرکت و محصولات تان را به زبان های مختلف بروی وب سایت قرار دهید و تنها به بازار داخلی بسنده نکرده ، دایره فعالیت شرکت خود را به دیگر کشورها بسط دهید.

اطلاعات مفید

برای دست یابی به جواب سوالات پایه بعضی وقت ها باید ساعت ها وقت را سپری کرد حال آنکه می شود از طریق اینترنت و وب سایت در این زمان صرفه جویی کرد. وب سایت یک شرکت یا سازمان خودکار است و در حالتی که شما آفلاین هستید می تواند کارهای شما را بطور اتوماتیک انجام دهد.

سایت خانوادگی

امروزه اعضای اکثر خانواده ها در نواحی مختلفی از این کره خاکی زندگی می کنند یک وب سایت می تواند راه خوبی برای حفظ روابط خانوادگی باشد. می توان از یک وب سایت برای انتشار اخبار خانوادگی استفاده کرد.

استخدام پرسنل

امروزه بهترین شیوه برای استخدام پرسنل استفاده از فضای مجازی یک وب سایت است و شما می توانید به روشنی آگهی استخدام خود را بروی اینترنت قرار داده و رزومه افراد را دریافت کنید.

رقابت

بازار رقابت تجارت امروز ایجاب می کند که یک وب سایت حرفه ای برای خود مهیا کنید در غیر اینصورت مشتریان شما به تدریج به سمت رقبایتان که دارای وب سایت هستند سوق داده می شوند.

به راستي با این همه مزایا ، آیا داشتن وب سایت را ضروری نمی دانید ؟ !

در دنياي الكترونيك امروز جهت موفقيت و ترقي، همه اقشار نياز به پيوستن به شبكه جهاني اطلاعات دارند:

  • متخصصين رشته هاي مختلف جهت معرفي خود، سوابق و تخصصشان
  • هنرمندان و نويسندگان جهت معرفي آثار و افكار و ارتباط با علاقمندانشان
  • پزشكان جهت معرفي خود و يافته هايشان
  • هتلداران جهت معرفي هتل خود به گردشگران و ايجاد امكان رزرو قبل از آغاز سفر
  • موسسات جهت معرفي و بازاريابي خدمات خود
  • كارخانجات و توليدكنندگان جهت معرفي و بازاريابي براي توليداتشان
  • مراكز علمي جهت معرفي، انتشار يافته ها و ارتباط با اعضا و دانشجويان و ساير مراكز علمي

برای اثبات این ادعا بسیاری از افراد بر این عقیده اند که محصولات و خدمات ما ، مشتریان خاص خود را دارد و یا نیازی به معرفی آن به تمام نقاط جهان نداریم. شما کمی در مورد گسترش هر روزه اینترنت پرس و جو کنید و به بررسی تجارتهای نمونه و رقبای خود در اینترنت بپردازید. مطمئنا" تغییر عقیده خواهید داد! شرکتهایی در امر تجارت خود موفق هستند که در تلاش برای گسترش رقابت باشند. در گذشته تمام اهرمها در اختیار فروشنده بود حال آنکه امروزه اهرمهای کنترلی در دست مشتریان است، برای توسعه تجارت خود ناگزیر به توسعه روشهای سنتی مبتنی بر روشهای مدرن و همگام با متد روز دنیا هستید.

تجارت الکترونیک در جهان یک موضوع کاملا جا افتاده است. اما در ایران بعلت های مختلف این مورد هنوز برای مردم امری ناآشناست. ولی حداکثر تا دو سال آینده اوضاع در ایران، به نحو چشمگیری تغییر خواهد کرد. اما اگر بخواهید نقطه شروع کار شما آن روز باشد، دیگر به سختی به پای کسانی که امروز در حال فعالیت هستند ، خواهید رسید. پس همین امروز برای برپایی سایت خود اقدام کنید.

به این نکته توجه کنید که شرکتهای رقیب نیز بیکار ننشسته اند و برخی در این راه از شما پیشی گرفته اند.

در راستای افزایش بهره ‌وری مشتریان از تکنولوژی موجود در فضای مجازی (سایت) به بالاترین حد ممکن ، جهان آرا با بررسي نياز مشتريان قبلي خود، اقدام به پیش بینی راهکارهايي مناسب در طراحی سایت براي شرکت ها و سازمان ها نموده است. شما مي توانيد راهکار متناسب با تجارت خود را در طراحی بهینه انتخاب نموده و اطمينان حاصل نماييد که ارجح ترین گزینه را برگزیده اید.

با طراحی مناسب ، مشتری برای دفعات بعدی ، بیشتر به فروشگاه آنلاین شما مراجعه می کند.

فراموش نکنید که هرگز قادر به ارائه کالا و خدمات خود به مردم نخواهید بود مگر اینکه حضور خود را اعلام و مدام آنرا یادآوری نمایید.

برچسب ها: مزایای وب سایت
نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
دپارتمان های تیم مشاورین جهان آرا

Push 2 Check